R600 VarioClean + spiral/alet seti
Battery-powered pipe cleaning machine for effective removal of blockages in sewage pipes up to 150 mm diameter.
- CAS-battery system: For wireless working and increased electrical safety
- VarioClean Electronic: Three speed levels for unblocking, cleaning and clean spinning. Optimal adaptation possibilities to the type of blockage.
- Suitable for indoor and outdoor use
- Compact design and low weight
Choosen variant
Buy online
Product description
Ideal for plumbers, janitors and pipe cleaners for the effective and flexible removal of blockages in sewage pipes up to 150 mm in diameter. Particularly suitable for use in areas without power supply.
Functions and features
EuroClean - VarioClean
Karbon fırçası olmayan elektrik motoru
CAS - Cordless Alliance System
ROCASE vaka sistemi
RO SERVICE+ garanti hizmetleri
40 Bonus Points
Scope of delivery
- R600 VarioClean gövdesiTaşıma kayışı, 16 mm / 22 mm ayırma pimi dahilKılavuz hortumuRO BC14/36 akü şarj cihazı, 230V, ABRO BP18/8, 8,0 Ah 18 V Li-HD pilROCASE 4212, 2 adet pil ve 1 adet pil şarj cihazı için iç bölmeli5x 16 mm DuraFlex spiral segment, spiral sepet içindeDüz burgu 16 mmAmpul burgu 16 mmBıçaklı kesici 16/25 mmSpiral sepet içinde 5 adet 22 mm DuraFlex spiral segmentDüz burgu 22 mmAmpul burgu 22 mmHuni burgu 22 mmKürek başlı burgu 22 mmÇapraz bıçaklı burgu 22 mm, tırtıklıTırtıklı çatal başlı burgu 22 mmSpiral kılavuz eldiveni, kauçuk, çiftROWONAL spiral bakım spreyi, sprey kutusu 200 mlROCASE 4212, 16 mm ve 22 mm matkaplar için ek parçalıKullanım kılavuzu
Technical data
The most important facts at a glance
| Gerilim (min-maks) | 18 V |
| Spiral çap (min-maks) | 8 – 22 mm |
| Çalışma alanı çap mm (min-maks) | 20 - 150 mm |
| Çalışma alanı uzunluğ (min-maks) | 0 – 60 m |
| Çıkış gücü (min-maks) | 250 W |
| Pil numarası | 1 Adet |
| Pil sistemi | Li-Ion / Li-Po pil (şarj edilebilir) |
| Pil türü | Şarjlı |
| Güç fişi türü | Fiş tipi C (CEE 7/16) |
| Sistem pili | CAS |
| Pil için | Li-HD |
| Ölçüm ünitesine sahip kapasite pili | 8 Ah |