ROCAM mini HD - ROLOC PLUS HD Modülü - AB Seti
Probe locator for locating the Camera head of the ROCAM MINI HD - Module 25/22 HD and Module 20/16 HD.
- Pinpoint localization of probesExact depth measurementDifferent frequencies selectableOptimized menu design guides step by step through the locating processTelescope function for convenient transport in the case
Choosen variant
Buy online
Product description
With the ROLOC PLUS HD module and the ROCAM MINI HD monitor, the position of the transmitter attached to the Camera head can be precisely located to a depth of 1.8 m.This eliminates the need for unnecessary digging and prying during work. The ROLOC PLUS CAS module offers a professional and quick way to identify the problem so that immediate corrective action can be taken. The ROCAM MINI HD monitor features a high-resolution 7" touchscreen for intuitive operation and direct documentation with a damage catalog directly on the device.
Functions and features
CAS - Cordless Alliance System
43 Bonus Points
Scope of delivery
- ROCAM MINI HD - EkranROLOC PLUS HD - konum belirleme cihazıEndoskopRO BP18/2 - CAS şarj edilebilir pilRO BC14/36 - CAS Şarj Cihazı ABROCASE 4414ROCASE 6414
Technical data
The most important facts at a glance
| Frekans (min-maks) | 512 Hz |
| Pil numarası | 1 Adet |
| Pil sistemi | Li-Ion / Li-Po pil (şarj edilebilir) |
| Pil türü | Şarjlı |
| Sistem pili | CAS |
| Pil için | Li-Ion |
| Çalışma Ortam Sıcaklığı (min-max) | 0 – 40 °C |
| Çalışma ortam nemi (min-max) | 0 – 95 % |
| Dikey fonksiyonel alan | 0,6 – 1,8 m |
| Yatay fonksiyonel aralık (min-max) | 0 – 0 |