ROCAM MINI HD ve ROLOC PLUS HD - AB AMP
Battery inspection camera
- Pinpoint localization of probesExact depth measurementDifferent frequencies selectableOptimized menu design guides step by step through the locating processTelescope function for convenient transport in the case
Choosen variant
Buy online
Product description
The pipe inspection set, consisting of the ROCAM MINI HD AMPShare and the ROLOC PLUS AMPShare location module, combines both items into a highly efficient pipe inspection set. The ROCAM MINI HD AMPShare is the monitor unit with a high-resolution 7-inch touch display and simplifies professional and expert inspection at the customer's site. The ROLOC PLUS HD AMPShare location module offers a professional and fast way to identify the problem by precisely locating the transmitter on the Camera head. This means that no unnecessary excavation work is required.
Functions and features
AMPShare – Powered by Bosch
Dokunmatik ekran
RO SERVICE+ garanti hizmetleri
ROCASE vaka sistemi
Android ve iOS için uygulama
43 Bonus Points
Scope of delivery
- ROCAM MINI HD - AMPShare ekranıROLOC PLUS HD modülü - AMPShare Konum belirleme cihazıTEC modülü - EndoskopRO BP18/2 pil, AMPS, ABRO BC18 Şarj Cihazı. 230V, AB, AMPShareROCASE 4414, ısı ile şekillendirilmiş ROCAM MINI HD ek parçası ileROLOC PLUS HD ısı ile şekillendirilmiş iç parçalı ROCASE 6414
Technical data
The most important facts at a glance
| Frekans (min-maks) | 512 Hz |
| Pil numarası | 1 Adet |
| Pil sistemi | Li-Ion / Li-Po pil (şarj edilebilir) |
| Pil türü | Şarjlı |
| Pil için | Li-Power |
| Çalışma Ortam Sıcaklığı (min-max) | 0 – 40 °C |
| Çalışma ortam nemi (min-max) | 0 – 95 % |
| Dikey fonksiyonel alan | 0,6 – 1,8 m |
| Yatay fonksiyonel aralık (min-max) | 0 – 0 |
| Ölçüm ünitesine sahip kapasite pili | 2 Ah |